Co to jest introligatornia?

Książki

Książki

Introligatornia, introligator, introligatorstwo – dla osób niezwiązanych z branżą te słowa często brzmią jak czarna magia. Przychodzi jednak moment, gdy trzeba z niej skorzystać i...   przeczytać nasz artykuł o tym, czym zajmuje się profesjonalna introligatornia w Warszawie.

Czym zajmuje się introligatornia?

Introligatorstwo to dział poligrafii, który zajmuje się oprawianiem wszelkiego rodzaju druków. Introligator wytwarza oprawę w oparciu o dostarczony mu projekt, a następnie przystępuje do jej mocowania. Dzięki temu książki oraz inne materiały drukowane nie tylko pięknie prezentują się na półkach, ale też są zabezpieczone przed zniszczeniem.

Obecnie większość działań w pracowniach introligatorskich jest zautomatyzowana. Jednak niektóre prace należy wykonywać ręcznie. Z tego powodu oprawę każdego wydawnictwa powierza się doświadczonemu introligatorowi, który dopilnowuje, by proces przebiegł dokładnie, precyzyjnie i bez ryzyka zniszczenia oprawianego materiału.

W zakres usług wchodzą: oprawa zeszytowa i miękka, falcowanie, sztancowanie, bigowanie, kaszerowanie, klejenie oraz wiercenie.

Książki

Jak wygląda współpraca z introligatornią w Warszawie?

Introligatornia Bingraf ma bardzo doprecyzowany, a jednocześnie intuicyjny, sposób współpracy. Wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie bądź za pomocą specjalnego formularza kontaktowego lub przyjechać do siedziby naszej firmy. Gdy przedstawisz nam swoje potrzeby, wycenimy dla Ciebie usługę i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości. Następnie w  możliwie krótkim czasie przejdziemy do pracy i zaprosimy Cię po odbiór oprawionego druku.

Ile kosztują usługi introligatorni w Warszawie?

Usługi introligatorni w Warszawie są bardzo zróżnicowane cenowo. Introligatornie w centrum stolicy mogą być znacznie droższe, dlatego zachęcamy do skorzystania z usług naszej drukarni usytuowanej na obrzeżach miasta. Nasi specjaliści Indywidualnie podejdą do Twojej sprawy i przedstawią Ci spersonalizowaną wycenę projektu. Z nami zyskasz najwyższej jakości usługę w konkurencyjnej cenie.