Sztancowanie Warszawa

Wielu z nas spotkało się z terminem "sztancowanie", ale skojarzenie go z konkretną czynnością nie jest już takie oczywiste. Sztancowanie to nic innego jak wykrajanie, za pomocą specjalnie wyprofilowanych noży, skomplikowanych kształtów w arkuszach z różnych materiałów takich jak tektura, papier, folia i inne tworzywa sztuczne. Sztancowania używa się w wypadkach kiedy cięcie za pomocą zwykłej gilotyny jest technicznie niemożliwe.

Na czym polega sztancowanie Warszawa?

Sztancowanie Warszawa odbywa się za pomocą wykrojnika, który jest specjalnie wyprofilowany by nadać materiałowi pożądany kształt. Wykrojnik wtłacza się prostopadle w wybrany materiał, aż do wycięcia oczekiwanego kształtu (na wylot). Ta technika umożliwia również rowkowanie, czyli wygniatanie konkretnych kształtów na materiale, nie przecinając go ale powodując że pojawiają się w nim wgłębienia. Wykrojniki umożliwiają nie tylko uzyskiwanie konkretnych kształtów zewnętrznych ale również wycinanie otworów w materiałach.

Sztancowanie Warszawa - zastosowanie praktyczne.

Wykrojniki do sztancowania umożliwiają wykonanie wielu rzeczy z którymi spotykamy się w życiu codziennym. Tą metoda wykonuje się składane pudełka o różnych kształtach, kartki okazjonalne o niestandardowych formach, kalendarze wielostronicowe, notesy z wytłaczanymi lub dziurkowanymi podziałkami. Często spotykamy się z efektami sztancowania biorąc do ręki książkę lub notes z wytłaczanymi na papierowej lub skórzanej okładce napisami.

Rodzaje sztancowania Warszawa.

Najpopularniejsza metoda to sztancowanie płaskie, w czasie którego ostrze wykrojnika porusza się góra-dół w położeniu prostopadłym do materiału. Druga metoda stosowana przy wytłaczaniu konkretnych wzorów to sztancowanie rotacyjne, w trakcie którego wykorzystywany jest walec obrotowy na którym umieszczone są ostrza wykrojnika.

Każdy z nas słyszał określenie sztancowanie chociaż raz w życiu, ale mało kto zdaje sobie sprawę że z przedmiotami wykonanymi tą techniką spotykamy się prawie na każdym kroku w swoim życiu. Biorąc do ręki pudełko leków, otwierając kalendarz lub notes, podziwiając pięknie wytłaczaną okładkę książki którą właśnie czytamy.

Sztancowanie Warszawa – co oferujemy?

Sztancowanie Warszawa to usługa, którą wykonujemy od lat. Proces sztancowania przebiega przy użyciu profesjonalnych maszyn i pod okiem doświadczonego pracownika. Naszym priorytetem jest dokładność, dlatego dbamy o to, by sztancowanie w naszym wykonaniu było przeprowadzone skrupulatnie i z najwyższą precyzją.  Oferujemy sztancowanie w Warszawie oraz okolicach. Wykonujemy pracę m.in. dla takich podwarszawskich miejscowości jak Pruszków czy Ożarów. W każdej z nich mamy szereg stałych klientów. Dołącz do nich i skontaktuj się z nami!