Sztancowanie Warszawa – czym tak naprawdę jest sztancowanie?

Sztancowanie

Widząc pięknie przycięty karton, nigdy nie zastanawiamy się, jaką metodą został wycięty. W introligatorstwie istnieje wiele czynności, a każda ma swoje specjalne zastosowanie. Wobec czego warto rozróżniać dane metody i wiedzieć, z czym może wiązać się nasze przyszłe zamówienie.

 

Sztancowanie to czynność introligatorska (znana również jako wykrawanie), która polega na wycinaniu z arkusza kartonu, papieru lub z innego materiału konkretnego wzoru. Ma zastosowanie tam, gdzie inne metody nie nadają się do specyfikacji materiału. Na przykład gilotyną nie wytniemy wszystkich kształtów, natomiast czynnością sztancowania już tak!

Sztancowanie Warszawa – do czego jest najlepsze sztancowanie?

Obecnie firmy coraz częściej decydują się na nietypowe formy prezentów. Często zdarza się, że pracownicy dostają kalendarze wielostronicowe, specjalne pudełka z dedykacjami i wiele więcej. W takich sytuacjach warto zastanowić się nad sztancowaniem w Warszawie. Ponadto warto również wspomnieć, że czynność ta jest stosowana również w przypadku wytwarzania: teczek firmowych, kart biznesowych, folderów, ulotek, etykiet, pudełek kartonowych i kalendarzy. Warto również wspomnieć o możliwości wycinania kształtów kart, np. rabatowych, voucherów, karnetów, ale również o wizytówkach, zawieszkach na klamki, metkach i notesach telefonicznych. Sztancowanie jest również sposobem na wykrojenie pięknego kroju kopert i czasopism, a również materiałów reklamowych POS, które idealnie sprawdzą się w miejscach sprzedaży.

Jakie są zalety sztancowania ­w Warszawie?

Czynność sztancowania w Warszawie pozwoli na idealne dobranie danego sposobu wykrojenia do potrzeb. Nie będzie to tylko oryginalny, ale również ciekawy prezent dla pracowników firmy. Ponadto zaskoczymy klientów nietypowymi wzorami, które z pewnością przyciągną uwagę i zapewnią firmie większe zainteresowanie. Zdecyduj się na czynność sztancowania w drukarni Bingraf i zapewnij sobie usługę wykonaną na najwyższym poziomie!